مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمان:

تعیین‌تکلیف پروژه‌های نیمه‌تمام و برگشت سرمایۀ شهرداری اولویت سازمان سرمایه‌گذاری است

 

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمان گفت: رویکرد اصلی مدیریت این سازمان در 10 ماهۀ اخیر، تعیین‌تکلیف پروژه‌ها و قراردادهای نیمه‌تمام گذشته، اقالۀ برخی قراردادها و برگشت سرمایه و حقوق شهرداری بوده است.

به گزارش کرمان‌آنلاین، عبدالهادی طاهری با بیان اینکه تعیین‌تکلیف پروژه‌ها و اقالۀ قراردادها کار بسیار زمان‌بری است و انرژی زیادی صرف آن شده است، گفت: اولویت بعدی سازمان، برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذاریِ پروژه‌های جدید است.

وی بیان کرد: ازجمله قراردادهای نیمه‌تمام شهرداری از دوره‌های قبل، ساخت پارکینگ‌های مشارکتی با سرمایه‌گذار است که به‌دلیل مشکلات اقتصادی یا مشکلاتی که در حین پروژه ایجاد شده، بلاتکلیف مانده‌اند.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از پروژه‌های نیمه‌تمام دوره‌های قبل، تعیین‌تکلیف و پایان قرارداد تهاتری شهرداری با سرمایه‌گذار برای ساخت 40 چشمه سرویس بهداشتی است که دچار اختلافات بوده است.

طاهری بیان کرد: از پروژه‌های بزرگ شهرداری، پروژۀ ساخت 133 واحد مسکونی «رُز شرقی» است که از سال 1393 آغاز شده و پیگیر هستیم سرمایه‌گذار هرچه سریع‌تر کار را به پایان برساند و سهم شهرداری اخذ شود.

وی یادآور شد: قرارداد پایانه مسافربری «آدینه» که از زمان مدیریت قبلی دنبال می‌شد، به پایان رسیده و تمام حقوق شهرداری نیز در این مدت حاصل شده است.

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمان افزود: پروژۀ «آفتاب» در میدان شهدا، پروژۀ دیگری است که از دوره‌های قبلی شهرداری آغاز شده و درگیر حل مسایل حقوقی آن و گرفتن سهم شهرداری هستیم.

طاهری خاطرنشان کرد: جلب نظر سرمایه‌گذار در شرایط عادی کار بسیار سخت و زمان‌بری است و در شرایط اقتصادی فعلی، دشواری آن چندبرابر شده؛ بنابراین، برای متقاعدکردن سرمایه‌گذاران جلسات متعددی برگزار می‌شود و اغلب اوقات بعد از صرف ساعت‌ها زمان برای تشریح پروژه، توافقی حاصل نمی‌شود.